Ірина Паламар

Завдяки співпраці Асоціації тваринників України та МінАПК буде вдосконалено порядок відшкодування ПДВ для сільгоспвиробників

Питання відшкодування ПДВ виробникам сільськогосподарської продукції на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. І справа не лише в несвоєчасному повернені коштів аграріям через недостатнє державне фінансування,  хоча й ця проблема також потребує ефективного вирішення.

Кто станет замминистра по развитию фермерства: шорт-лист кандидатов

В Министерстве аграрной политики и продовольствия намерены ввести новую должность заместителя министра, который будет курировать вопросы поддержки фермеров и развития сельских территорий. Новый замминистра должен появиться уже к сентябрю.

Как сообщил AgroPortal.ua источник в министерстве, окончательно кандидат на этот пост еще не определен, однако сформирован шорт-лист претендентов.

СПЕЦРЕЖИМ ПДВ СКАСОВАНО. ЩО ДАЛІ?

Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України: 

Спеціальний режим сплати ПДВ для аграріїв скасовано з 1 січня 2017 року. Натомість держава запропонувала новий підхід – виробники сплачуватимуть ПДВ на загальних засадах і отримуватимуть дотації з Держбюджету. Механізм розподілу бюджетної дотації закріплений в законі про держбюджет на 2017 рік. Передбачено, що виробникам повертатимуть кошти пропорційно сумі вартості реалізованої продукції. Наче все логічно і держава змогла нівелювати втрати аграріїв, але існує декілька суттєвих недоліків.