Половина українців висловилися за відновлення повноцінних зв’язків із населенням непідконтрольних територій

Результати опитування говорять про те, що українці вважають жителів непідконтрольних Уряду України територій жертвами конфлікту, які потребують всебічної підтримки з боку України

Київ, 10 серпня 2020 р. – Половина українців (53%) висловилися за відновлення транспортного сполучення і повноцінних зв’язків із населенням непідконтрольних Уряду України територій – про це свідчать результати нещодавнього опитування.

Опитування, яке проводилося Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та у співпраці із Центром прав людини ZMINA показує, що майже 23% вважають, що має зберігатися поточний стан справ: держава декларує підтримку населення на непідконтрольних Уряду України територій, але продовжує економічну, транспортну блокаду.

Вісім відсотків українців вважають, що держава має запровадити повну блокаду непідконтрольних територій.

Соціологічного опитування, яке проводилося у травні-червні 2020 року, мало на меті з’ясувати ставлення українців до певних правозахисних викликів, пов’язаних із конфліктом на сході України.

«Вкрай важливо, аби в ці складні часи толерантність та повага до прав людини були в основі будь-яких рішень, – зауважила Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева. – Пандемія стала для нас додатковим поштовхом, аби з більшою турботою та солідарністю ставитися до всіх співгромадян та нікого не залишити  без уваги. Результати дослідження говорять, що половина українців прагнуть саме цього».

Половина українців також вважає, що жителі непідконтрольних Уряду України територій є жертвами конфлікту і потребують всебічної підтримки з боку України – про це заявили 55% респондентів. 19% опитаних зазначили, що жителі непідконтрольних територій такі ж громадяни України, як і решта, і не потребують додаткової підтримки. Ще 11% вважають, що Уряд України не має підтримувати жителів, які залишилися проживати на непідконтрольних територіях, адже вони самі прийняли таке рішення.

as

 

Коментуючи результати опитування, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова зауважила, що результати опитування вкотре доводять гуманістичність поглядів українців на підтримку постраждалих від конфлікту та на відновлення зв'язків із населенням непідконтрольних Уряду України територій.

«Це дуже важливі показники в контексті задекларованого державного курсу реінтеграції, а також застосування владою України позитивних дій, зокрема таких, як  спрощений порядок вступу дітей з непідконтрольних  територій до закладів освіти тощо», - наголосила Луньова.

Українців також спитали, хто, на їхню думку, має нести кримінальну відповідальність за співпрацю з органами влади так званих «ДНР» / «ЛНР». Половина респондентів, а саме 53%, вважають, що тільки ті, чия вина у воєнних та інших тяжких злочинах буде доведена в суді. Двадцять два відсотки вважають, що нести відповідальність мають усі, хто обіймав керівні посади у так званих «ДНР» / «ЛНР». Лише 7% думають, що усі мешканці непідконтрольних територій у тій чи іншій формі співпрацював із місцевою владою. Ще 3% вважають, що ніхто не має нести відповідальність.

Майже 59% українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. Ще 24% не знають, що таке Міжнародний кримінальний суд. Дев’ять відсотків висловилися проте членства, стільки ж українців не визначилися з відповіддю на питання.

Загальна інформація:

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у травні-червні 2020 року. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

Опитування проводилося у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються Урядом України: АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей.

Опитування проведено на замовлення ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Читайте также: