НЕОБХІДНО ОБМЕЖИТИ ІМПОРТ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА З КРАЇН УРАЖЕНИХ ЕПІДЕМІЄЮ НОДУЛЯРНОГО ДЕРМАТИТУ

Україна ввела обмеження на імпорт з Німеччини, Угорщини, Австрії та регіону Мотана Республіки Болгарія птиці, продуктів та сировини з них. Причина – спалахи високо патогенного грипу птиці (ВПГП), що зареєстровані на території цих країн. Про це повідомляється на сайті Держпродспоживслужби. Таким чином, Україна намагається захистити власних виробників, їх підприємства від занесення небезпечної хвороби.

Безумовно таке рішення потрібно лише вітати. Адже захист інтересів національних виробників в умовах складної глобальної конкуренції є чи не пріоритетним завданням державних органів.

Єдине, що дивує – це блискавичність реакції Держпродспоживслужби. Оскільки зазвичай сільськогосподарські виробники місяцями домагаються хоч якихось дій від державних органів щодо захисту національних ринків. Така вибірковість підходу викликає запитання не лише в Україні, але й закордоном.

Наразі у Греції, Македонії, Чорногорії, Болгарії та деяких інших країнах світу фіксуються захворювання на нодулярний дерматит великої рогатої худоби. Це захворювання небезпечне тим, що може викликати масову загибель тварин та призвести до повного закриття усіх міжнародних ринків. Нодулярний дерматит поширюється вже мінімум рік. Але до цього часу Держпродспоживслужба не ввела заборону на ввезення живих тварин та м’яса ВРХ із зазначених країн й захворювання може вільно потрапляти в Україну.

Більше того, ще у квітні Держфітослужба (реорганізована у Держпродспоживслужбу) підписала ветеринарний сертифікат, який дає дозвіл на імпорт до України яловичини з Польщі та інших європейських країн. Такий крок був зроблений на фоні того, що Європа не є вільною від такого захворювання як губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби (BSE або коров’ячий сказ). А це захворювання небезпечне не тільки для тварин, а й для людей.

Звичайно, корови не птиця: не в сенсі, що не мають пір’я, а тому, що позбавлені такої уваги з боку держави. А тваринництво не має своїх олігархів, що лобіюють його інтереси. Зате в тваринництві зайнято мільйони звичайних українців, і його втрата означитиме системну кризу не лише в економіці, але й на селі.

Саме тому просимо Держпродспоживслужбу невідкладно прийняти рішення щодо захисту українського тваринництва від загрози поширення нодулярного дерматиту – ввести обмеження на імпорт з країн й регіонів уражених епідемією. Готові спільно сісти за стіл й обговорити механізми захисту, чи розробити таке рішення самостійно й надати Держпродспоживслужбу.

Джерело

Категория

Читайте также: